کتاب ملکوت و شکوه

۲۸۰,۰۰۰ تومان

شابک 9786003678408
موضوع اصلی علوم سیاسی
موضوع فرعی فلسفه
نویسنده
مترجم
سال انتشار 1401
نوبت چاپ 1
قطع کتاب پالتویی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 576
ملکوت و شکوه

نوشته‌ی

ترجمه‌ی

مجموعه‌ی استخوان‌های روح دفترهایی‌ست در باب فلسفه و نظریه‌ی مدرن. استخوان‌های روح سر آن دارد تا بازنمایی تحلیلی و دقیقی از جریان‌ها و جنبش‌های فلسفی و نظری معاصر به‌دست دهد.

درباره‌ی ملکوت و شکوه:

در کتاب ملکوت و شکوه، جورجو آگامبن تلاش می‌کند تا با جست‌و‌جو در متون یونانی، کتاب مقدس، متن‌های پولس و گنوسیان، رساله‌های خشک قرون وسطایی متالهان مسیحی و آبای کلیسا و متن‌های مولفان مدرن، به این پرسش‌ها پاسخ دهد. کتاب همچنین فرصتی در اختیار مولف قرار می‌دهد تا خط‌سیر ویژه‌ای را که او در مجموعه‌ی هوموساکر دنبال می‌کند، پی‌گیرد و برخی مفاهیم و اصطلاحات ابداعی خاص خود از جمله شکل زندگی، حیات مسیحایی و ناکارایی(تعلیق عمل) را با تفصیل بیشتری تشریح کند.

یادداشت مترجم:

این کتاب ابتدا در سال ۲۰۰۷ به زبان ایتالیایی منتشر شد. در آن زمان به‌دلیل عدم‌تکمیل کلیه‌ی مجلدات این پژوهش، عنوان اثر چنان‌که در ترجمه‌ی فارسی هم دیده می‌شود، به‌عنوان مجلد دوم، بخش دوم، نام‌گذاری شده بود، اما در مجموعه‌ی آثار منتسب به آن که دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۷ زیرنظر آگامبن به‌صورت یکجا و با عنوان منتخب آثار هومو ساکر، منتشر کرد، کتاب ملکوت و شکوه در ردیف هومو ساکر، بخش چهارم، قرار گرفته است.

برشی از کتاب:

نیابتی بودن مستلزم هستی شناسی- یا به بیان بهتر، جایگزینی هستی‌شناسی کلاسیک با پارادایم«اقتصادی»- است که در آن هیچ وجهی از هستی‌ در جایگاه آرخه (اصل و بنیان)قرارندارد، حال‌آنکه آنچه بدیع و اصیل است، همان رابطه‌ی تثلیث است که به‌موجب آن هر سیمایی به نیابت از دیگری عمل می‌کند. رمزوراز هستی و معبود با رمزوراز« اقتصادی» آن انطباق دارد. هیچ جوهر و اساسی از قدرت وجود ندارد بلکه تنها یک «اقتصاد» و یک «حکومت» وجود دارد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب ملکوت و شکوه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری