کتاب مقالات تئاتری شمس

۱۶۸,۰۰۰ تومان

شابک 978603678064
موضوع اصلی تئاتر و ادبیات نمایشی
موضوع فرعی نقد و نظریه‌ی تئاتر
نویسنده علی شمس
سال انتشار
نوبت چاپ
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 222

مقالات تئاتری شمس

اثر علی شمس

یادداشت نویسنده:

جستارهای مجموع‌شده در این کتاب، منتخب چیزهایی‌ست که من در ده سال گذشته به زبان فارسی یا ایتالیایی برای نشریات کاغذی و اینترنتی نوشته و منتشر کرده ام.

موضوعاتی که به فراخور بحث باید مطرح می‌شده است. از نگاه به فرهنگ اجرا و اجراگری، از اینکه باید دامنه‌ی اجرا را تا چه حد گسترانید و به چه کسی اجراگر گفت تا فرهنگ بدن و فضای غنی‌شده ی بدن اجراگر غربی و برعکس آن بدن فقیر و کم‌ ژست اجراگر تاریخی ایرانی! از ایده‌ی اجرا-شهر و تأثیرات زیربنایی تئاتر بر فضای شهری و اقتصاد محلی تا تمرکز بر تأثیرات تاریخی بدن و صاحت بدن اجراگر در سنت تئاتر غربی! از مفهوم خیابان به‌مثابه‌ی مکانی بی‌قرارداد برای تماشای اجرا تا بدن که خود می‌تواند جغرافیایی زنده و گوشتی برای تحقق اجرا باشد.

درباره‌ی نویسنده:

علی شمس متولد سال ۱۳۶۴ در شهر اراک، علاوه بر فعالیت های مطبوعاتی و اجرایی در حوزه هنر نمایش؛ از سال ۱۳۸۲ تا کنون، بالغ بر ده نمایشنامه تألیف نموده و در کنار فعالیت به عنوان دستیار کارگردان و بازی در سریال های تلویزیونی و نمایش های متعدد، بسیاری از نمایشنامه های خود را نیز کارگردانی و اجراء نموده است. وی از زمان عزیمت به ایتالیا جهت ادامه تحصیلات تخصصی در دانشگاه Sapienza شهر رم؛ علاوه بر برگردان فارسی برخی نمایشنامه های ایتالیایی و انتشار دو نمایشنامه “گربه در خون خودش” و “قلعه انسانات” خود به زبان ایتالیایی؛ با اجرای نمایشنامه های “خوتای نامک” و “قلعه انسانات” خود در ایتالیا، نقش مؤثری در معرفی هنر نمایش ایران معاصر در ایتالیا ایفاء نموده است.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب مقالات تئاتری شمس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری