کتاب مقالات تئاتری شمس

۱۲۰,۰۰۰ تومان

شابک 978603678064
موضوع اصلی تئاتر و ادبیات نمایشی
موضوع فرعی نقد و نظریه‌ی تئاتر
نویسنده علی شمس
سال انتشار
نوبت چاپ
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 222

در انبار موجود نمی باشد

مقالات تئاتری شمس

اثر علی شمس

یادداشت نویسنده:

جستارهای مجموع‌شده در این کتاب، منتخب چیزهایی‌ست که من در ده سال گذشته به زبان فارسی یا ایتالیایی برای نشریات کاغذی و اینترنتی نوشته و منتشر کرده ام.

موضوعاتی که به فراخور بحث باید مطرح می‌شده است. از نگاه به فرهنگ اجرا و اجراگری، از اینکه باید دامنه‌ی اجرا را تا چه حد گسترانید و به چه کسی اجراگر گفت تا فرهنگ بدن و فضای غنی‌شده ی بدن اجراگر غربی و برعکس آن بدن فقیر و کم‌ ژست اجراگر تاریخی ایرانی! از ایده‌ی اجرا-شهر و تأثیرات زیربنایی تئاتر بر فضای شهری و اقتصاد محلی تا تمرکز بر تأثیرات تاریخی بدن و صاحت بدن اجراگر در سنت تئاتر غربی! از مفهوم خیابان به‌مثابه‌ی مکانی بی‌قرارداد برای تماشای اجرا تا بدن که خود می‌تواند جغرافیایی زنده و گوشتی برای تحقق اجرا باشد.

درباره‌ی نویسنده:

علی شمس متولد سال ۱۳۶۴ در شهر اراک، علاوه بر فعالیت های مطبوعاتی و اجرایی در حوزه هنر نمایش؛ از سال ۱۳۸۲ تا کنون، بالغ بر ده نمایشنامه تألیف نموده و در کنار فعالیت به عنوان دستیار کارگردان و بازی در سریال های تلویزیونی و نمایش های متعدد، بسیاری از نمایشنامه های خود را نیز کارگردانی و اجراء نموده است. وی از زمان عزیمت به ایتالیا جهت ادامه تحصیلات تخصصی در دانشگاه Sapienza شهر رم؛ علاوه بر برگردان فارسی برخی نمایشنامه های ایتالیایی و انتشار دو نمایشنامه “گربه در خون خودش” و “قلعه انسانات” خود به زبان ایتالیایی؛ با اجرای نمایشنامه های “خوتای نامک” و “قلعه انسانات” خود در ایتالیا، نقش مؤثری در معرفی هنر نمایش ایران معاصر در ایتالیا ایفاء نموده است.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب مقالات تئاتری شمس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری