کتاب سرزمین اکتبر مینیماژ

۴۰,۰۰۰ تومان

شابک 9786003672192
موضوع اصلی ادبیات
موضوع فرعی مجموعه‌داستان خارجی
نویسنده ری برادبری
مترجم شهریار وقفی‌پور
سال انتشار 1395
نوبت چاپ 1
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 150

سرزمین اکتبر

اثر ری برادبری

ترجمه‌ی شهریار وقفی‌پور

«سرزمین اکتبر» مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که ری برادبری با زبانی ساده و روان نوشته است.

آنچه در این کتاب انتظار شما را می‌کشد:

«میهن اکتبر»، «آدم‌کشِ خُرد»، «آدم‌کش کوچولو»، «جمعیت»، «پیک مخصوص»، «باد»، «شب»، «دریاچه» و «عابر پیاده» داستان‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

در داستان «میهن اکتبر» نویسنده به توصیف سرزمینی برآمده از سرداب‌ها می‌پردازد که مردمش خزان‌وارند و تنها افکار سرد از ضمیرشان می‌گذرد. مردمش می‌گذرند با راهپیمایی‌های میان تهی، با صدایی که انگاری رگبار می زند.

داستان «میهن اکتبر» را با هم می‌خوانیم:

کشوری که همیشه آخرِ سال است. کشوری که تپه‌هایش خودِ مه و رودخانه‌هایش خودِ ابرآلودگی است، آنجا که ظهرش تندگذر است و شفق و شبش پا سفت‌کنان، و نیم‌شبش نمی‌گذرد. ین کشوری است برآ»ده از سرداب‌ها،زیر سرداب‌ها، خاکه‌زغال، کمدها، زیرشیروانی‌ها و پستوها. این کشوری که مردمش خزان‌وارند و تنها افکار سرد از ضمیرشان می‌گذرد. مردمش می‌گذرند با راه‌پیمایی‌های میان‌تهی، با صدایی که انگاری رگبار می‌زند.

از دیگر آثار شهیار وقفی‌پور که توسط نشر نیماژ منتشر شده است. می‌توان به ترجمه‌ی رمان‌های «کفن جیب ندارد» نوشته‌ی هوراس مک‌کوی، «دوست مرحوم من» نوشته‌ی آندره‌ی کورکوف  و «بلید رانر» نوشته‌ی فیلیپ کی.دیک. ترجمه‌ی مجموعه‌داستان «غم» نوشته‌ی دونالد بارتلمی. مجموعه‌ی ترانه‌‌ی «از هر ملوانی خواستی بپرس» که شامل آثاری از لو رید، باب دیلن، دیوید بوئی، تام ویتس، نیک کیِو، رابرت پلنت، اور ماسا و … می‌شود. تالیف رمان‌های «فصل‌های دوزخی انتهای اتوبان ۶۱» و «دست بد» و مجموعه‌داستان‌های «آگراندیسمان» و «سبک‌های حسادت» و دو کتاب تالیفی در حوزه‌ی فلسفه به نام‌های «محبوس در هزارتو یا مذاب در آسمان» و «وزارت فکر و دانش سیاست» که کتاب آخر را به‌همراه محرم محمدی نوشته است، اشاره کرد.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب سرزمین اکتبر مینیماژ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری