گیسوف

۱۰,۰۰۰ تومان

گیسوف

 

 

مجموعه داستان «گیسوف» دربرگیرنده ۹ داستان کوتاه از مرتضی کربلایی‌لو است که پس از «روباه و لحظه‌های عربی» چهارمین مجموعه داستان وی به حساب می­‌آید و به نام یکی از داستان‌های عاشقانه­ این مجموعه نامگذاری شده است.

کربلایی‌لو در مورد داستان‌های این مجموعه به خبرنگار مهر گفت: داستان «صفرا» دیگر داستان عاشقانه­‌ای است که افزون بر دشواری­‌ها و پیچیدگی­‌های یک رابطه­ عاشقانه­ منحصر به فرد، به چالش جدی ممیزی بر سر راه ادبیات داستانی اشاراتی دارد.

به گفته وی دیگر داستان‌های این مجموعه به مسائل اجتماعی و فرهنگی امروز ایران می‌پردازند که از آن جمله داستان‌های «داوود» و «مسیح» که به شیوه­ جیمز جویس بر زیرساختار شخصیت دو پیامبر بزرگ داوود و مسیح بنا شده‌اند و نگاهی پر از حساسیت و نگرانی به مسأله­ موسیقی و زنان دارند.

داستان‌های «باد شهریار» و «بنچاق تارکفسکی» با پرداختن به دو نیروی باد و آب، به نوعی ابراز تأثر نویسنده است درباره­ مسأله­ دانشگاه و متمرکز بر دانشجویان و فارغ­ التحصیلانی است که در این یک دهه­ گذشته تجربه‌های سیاسی و ناخوشایند از سر گذرانده­ اند.

همچنین «برفگینه» و «تزکیه» دو داستان در مورد حوزه­‌های علمیه است و از زوال روش سنتی حوزه و غلبه­ روزمرگی بر زیست طلبه­‌ها روایتی گله­‌مندانه دارد. «دو شبح» داستانی دشوار است و به مسأله­ زنان و زاد و ولد پرداخته و به لطف هزارتوهای جنگل‌های شمال، تاریکی­های زیبایی­ شناسی مدرن را کاویده است.

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “گیسوف”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری