نوری که نمی‌بینیم

۸۹,۰۰۰ تومان

آنتونی دوئر باظرافت مثال زدنی طبیعت انسانی و قدرت ضد و نقیض فناوری را در رمان خود به تصویر کشیده است. همه نوری که ما نمی‌توانیم ببینیم، داستانی خانوادگی با افتخار شخصی را روایت کرده است که لایه‌های زبانی زیبایی را در خود جای داده است. بیان خیره کننده جزییات داستان محشراست و جملات نویسنده هرگز از اوج به فرود نمی‌آید ، داستانی که ۱۰ سال طول کشید تا نویسنده آن را به اتمام رساند.

 داستان درباره یک دختر فرانسوی کور و یک پسر آلمانی است که هر دو سعی دارند بر فراز ویرانه‌های جنگ جهانی دوم زنده بمانند. ماری با پدرش در پاریس زندگی می‌کند و در سن ۶ سالگی نابینا می‌شود اما از روی مینیاتوری که پدرش ساخته و با دست کشیدن روی آن راه خانه را می‌یابد…جایزه ۱۰ هزار دلاری بخش رمان پولیتزر به کتاب دوئر که به گفته داوران توانسته رمانی تخیلی و پیچیده را با الهام از وقایع وحشتناک جنگ جهانی دوم بنویسد، تعلق گرفت.

———————————————————–

چیزی به نرمی تق‌تق می کند. خیلی نزدیک. کرکره‌ی پنجره‌ی سمت چپ را باز می‌کند و انگشت هایش را لای پرده‌های کرکره ی سمت راست می کشد. برگه‌ای آنجا گیر کرده است. آن را نزدیک بینی‌اش می‌برد. بوی جوهر تازه می‌دهد، شاید هم بنزین. ماری لائور کنار پنجره در جوراب ساق بلندش مردد است، اتاق خوابش پشت سرش است، صدف های دریایی روی گنجه ردیف‌اند و سنگریزه‌ها کنار قرنیز دیوار به خط شده‌اند. عصایش در گوشه‌ای ایستاده و رمان بریلش دمر روی تخت انتظار می‌کشند. وزوز هواپیما بلندتر می‌شود….

برشی از کتاب #نوری_که_نمی_بینیم
اثر #آنتونی_دوئر
با ترجمه #حسام_جنانی

 

چاپ سوم

"چاپ سوم"

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “نوری که نمی‌بینیم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری