کوچه ابرهای گمشده

۲۵,۰۰۰ تومان

کوچه ابرهای گمشده

اثر کورش اسدی

معرفی:

کورش اسدی نویسنده، ویراستار و مدرس داستان‌نویسی بود. وی نگاهی جدی به داستان کوتاه داشت و در اغلب داستان‌هایش فضای بکری را تجربه می‌کرد. او از جمله نویسندگانی است که توجه به زبان و چگونگی قصه‌گویی، او را از نویسندگان هم نسل خود متمایز می‌کند. اسدی در مجموعه «باغ ملی» اغلب به خلق فضاهایی نامعلوم می‌پردازد که مشخصه جغرافیایی شهر خاصی را در خود آشکار ندارد. علاوه بر آن آدم‌ها نیز اغلب بی‌نام‌اند. نامشخص بودن مکان‌ها و نام آدم‌ها با درون‌مایه آثار همخوان و متناسب است. گویی نویسنده تعمد دارد تا ضمن بهره بردن از فضاهای زندگی شهری انسان امروز، قصه معاصر را در حالتی ازلی و ابدی بازگو کند.
اسدی آدم‌های داستان هایش را در موقعیتی قرار می‌دهد که بازیگر نخست آن، سکوت است. مکثی که آدم‌ها در موقعیت‌های مختلف نسبت به رفتار و کردار دیگری انجام می‌دهند، به مهم‌ترین مؤلفه ساختاری آثار او تبدیل شده است.
شخصیت‌های او کنش و واکنش‌های سردی نسبت به همدیگر دارند که فضایی بی‌روح و هراس‌انگیز را پدید می‌آورد. آسیب پذیری آدم‌ها در دهه‌های اخیر در برابر وقایع رخ داده در روزگار معاصر نویسنده در سرتاسر داستان‌ها گاه از طریق فضاسازی و گاه در چگونگی برخورد آدم‌ها با همدیگر نمود می‌یابد.
گویی از داستان‌های او می‌شود به دغدغه‌های خودش و روزگارش پی برد…

 

برشی از رمان «کوچه ابرهای گمشده»

«در را باز کرد و تو رفت.خانه سرد بود.کیسه را گذاشت پای تخت. اتاق، در پرده­‌ی کلفت سرمه­‌ای، نه خیلی تاریک بود نه روشن. پرده زهر نور روز را گرفته بود و یک جور سایه روشن و خلوت دلخواه به اتاق داده بود.لیوان نصفه نیمه­ی چای مرده روی گل می‌ز چوبی بود- کنار زیرسیگاری…»

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کوچه ابرهای گمشده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری