زن آندروس

۱۳,۰۰۰ تومان

معرفی:

رمان زن آندروس اثر  تورنتون وایلدر نویسنده‌ی امریکایی، روایتگر داستان جدیدی است از زنی به نام کرایسیس با زیبایی خیره‌کننده و هوشی سرشار که در جزیره‌ای با تمام سنت‌های کهن ظهور می‌کند و تنها قصدش فهماندن مفاهیم ارزشمند زندگی به مردمانی‌ست که توسط روزمرگی و عادات و سنت‌های خود تسخیر شده‌اند. مردم جزیره که از هر تغییر کوچکی هراس دارند کرایسیس را خطر بزرگی برای خود و فرزاندان‌شان می‌دادند و با او به ستیز برمی‌آیند.
کرایسیس نماینده‌ی تمام کسانی‌ست که آگاهی را جایگزین سنت‌های غلط می‌کند. مخصوصاً در مورد زن‌ها، چه ظلمی که مردها به آن‌ها روا می‌دارند و چه ظلمی که خودشان با ناآگاهی به آن تن می‌دهند. برخلاف قاعده‌ی همیشگی نویسندگان که زن‌ها را دور هم جمع می‌کنند و لشکری از زنان را علیه مردان و ظلم‌شان به جنگ می‌فرستند در این کتاب کرایسیس مردان جوان را دور خود جمع می‌کند و به آن‌ها راه و رسم زندگی و ارزش زن را نشان می‌دهد و در تمام حکایت‌هایی که برای مردان تعریف می‌کند زن‌ها دست دوستی به سمت‌شان دراز کرده‌اند. و این راه درست مهربانی و محبت است.
——————————————————————————————–
برشی از رمان «زن آندروس»

اما برای من اسکندریه، اسکندریه است و برینوس هم برینوس. چند باور دیگر را وارد جزیره‌ی ما می‌کنند و آن را برای همیشه به خرابی می‌برند و آن‌وقت است که مردم به انبوهی از مقلدین بی‌مقدار و هضم ناشدنی و نچسب تبدیل خواهند شد. دختران تمایل پیدا می‌کنند تا بخوانند و بنویسند و سخن‌وری کنند. تصورش را بکن سیمو، اگر زنان خواندن و نوشتن یاد بگیرند، آن‌وقت زندگی خانگی چه شکلی پیدا خواهد کرد؟

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “زن آندروس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری