دوازده نت برای سکوت

۱۷,۰۰۰ تومان

 کیوان صادقی در «دوازده نت برای سکوت» روایت‌گر داستان کسانی است که رانده و فراموش شده‌اند. کسانی که جنگ و طمع و فقر، زندگی روزمره را آن‌چنان برایشان دشوار نموده است که دست از خانه و عشق و سرزمین شسته‌اند و در جست‌وجوی لحظه‌ای آرامش، گرفتار ماجراهایی دیگر می‌شوند. اتاق کارگری به مثابه نقطه‌ی تلاقی انسان‌هایی از جغرافیا و فرهنگ‌های متفاوت، صحنه‌ی نمایشی است در ابعادی کوچک، که بازنمای اتفاقات مهیب و ویرانگر دنیای بیرون است. عشق، جنگ، مرگ و تلاش برای زیستن در جهانی آشفته، موضوعات اصلی و محوری این مجموعه داستان هستند.

برشی از کتاب:

زنگِ بالای در، صدا کرد. حبیب، چای خشک توی دهانش می‌ریخت. بلند شدم و رفتم دم در.
مأمور گفت: «این‌جا چی‌کار می‌کنی؟»
ـ نگهبانم
ـ این پسره پیش شما کار می‌کنه؟
کارت اقامتم را گرفته بودم جلوی سینه‌ام. سربازی، پشتِ فرمان بود و داشت سر‌ و‌ ته می‌کرد. دست‌های ناصر را از پشت، دست‌بند زده بودند. یک لنگه شلوار سه‌خطش سریده بود پایین و آن یکی تا ساقش بالا بود. نگاهش پر از التماس و خواهش بود. رو کردم به مأمور:
ـ‌ تا حالا ندیدمش
مأمور زد پسِ کله‌ی ناصر. سمند دور زده بود و چند قدم جلوتر، ایستاده بود. از اگزوزش بوی بنزین خام می‌آمد و دودِ چراغ نفتی. مأمور، گوشه‌ی تی‌شرت قرمز ناصر را گرفت و دنبال خودش کشید. دست‌هایش را از پشت دیدم. پنجه‌‌هایش باز بود. مثل بال کبوتری که می‌خواهد پر بگیرد. حبیب از کنارم آرام سُرید. بی‌آن‌که مأمور ببیند، گوشی و یک مشت پولِ چرک و لول‌شده را گذاشت توی مشت ناصر و خزید تو. مأمور، ناصر را انداخت روی صندلی عقب و خودش، جلو نشست. نور قرمز باز چرخید توی کوچه. از دیوارها گذشت. از لای درخت‌های کاج گذشت.  صورت عادل را قرمز کرد و گم شد تو تاریکی پشت برج. بعد سمند، پت‌پت‌کنان، سربالایی کوچه را سینه‌خیز بالا رفت.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دوازده نت برای سکوت”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری