دست بد

۱۵,۰۰۰ تومان

«دست بد» جدیدترین اثر داستانی «شهریار وقفی‌پورِ» نویسنده و مترجم است. او با تسلط به ادبیات جهان و به‌طور خاص ادبیات امریکا، به فرم ثابتی در جهان ذهنی خلق‌شده‌اش رسیده است. در آثار او حوادث به شکلی نامتعارف رخ می‌دهند و باعث می‌شود جهانی انتزاعی پیش روی مخاطب ساخته شود. بارزه‌ی اصلی داستان‌های او تنهاییِ ذاتی انسان معاصر در جهانِ سرعت و حادثه است.
آن‌چه وقفی‌پور در «دست‌ بد» پیش روی مخاطب قرار می‌دهد، متفاوت‌تر از تجربه‌های پیشین‌مان در ادبیات جنایی و حادثه‌ای ایران است. چگونگی حل معما، شخصیت‌پردازی کاراگاه و قاتل داستان و همچنین نثری که او برای روایتش انتخاب می‌کند همگی دارای مؤلفه‌هایی هستند که به این تفاوت هویت و حقیقت می‌بخشند.

 

برشی از کتاب:

این وضع چهار سال و سه ماه ادامه پیدا کرد تا اینکه یک شب بهاری، وقتی در کوچه منتظر میزبان بعدی‌اش بود، تمساحی که از کانال بیرون آمده بود، او را خورد؛ البته بعضی‌ها معتقد بودند که این شایعه‌ای بیش نیست و درواقع، یکی از مردهای باغیرت که او را با زنش دیده بود، پرتش کرده بود توی کانال.  به‌هرحال، حادثه‌ی مرگ دختر و بچه‌ی نارسش، برای چند ساعت تصویر جسد پاره‌پاره‌ی دختر عکاس را از ذهن ستوان عرب‌زاده بیرون کرده بود، اما همیشه امر سرکوب‌شده باز می‌گردد، آن هم با نیرویی مضاعف‌شده.

#دست بد
#شهریار وقفی پور

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دست بد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری