خاموش خانه

(دیدگاه کاربر 5)

۲۹,۰۰۰ تومان

«خاموش‌خانه» نوشته‌ی «ساناز زمانی» ماجرای مهندس جوانی را روایت می‌کند که در زمستان سال ۱۳۷۵ در بازگشت از یک مأموریت کاری در آلمان، سوغات غریبی با خود به همراه می‌آورد. یک دستگاه شنود که او را به سارق صداهای دیگران مبدل می‌کند. داستان این رمان در مسیر رازآلودی رخ می‌دهد که این مرد جوان در لایه‌ی پنهانی از زندگی خود و آدم‌های اطرافش می‌پیماید. خواننده در پایان با این سؤال مواجه می‌شود که آیا دانستن‌ ـ‌بیش از آن‌چه قرار است بدانی‌ـ‌ قدرت است یا محنت؟
—————————————————————————————————-
برشی از کتاب:
می‌خواستم رازهای دیگران را در خلوت‌شان و هرجا که قرار نبوده آن‌جا باشم بدزدم. ولی نمی‌دانستم می‌خواهم با این کالاهای ناملموس چه بکنم و از چه کسی دزدی کنم. پاکت کوچکی را که ترانزیستور داخلش بود همراه یک چایی داغ برداشتم. لیوان را جلویم گذاشتم و به بخار محوی که از دهانه‌اش بلند می‌شد خیره شدم. آن لحظاتِ خیرگی‌ام، مثل نت‌های اول پیش‌درآمد ملایمی بود بر آهنگی حماسی با سازهای کوبه‌ای و بادی. مثل حرکت شن‌ریزه‌های ناچیزی از زیرِ کفش یک کوهنورد پرمدعا که به سقوطش از دامنه‌ی یک تپه‌ی شنی منتهی می‌شود. ناگهان احساس کردم حتی نمی‌توانم تا سرد شدن چایی صبر کنم. اولین سناریویی را که برای امتحان کردن خودکار به ذهنم رسید اجرا کردم.

5 دیدگاه برای خاموش خانه

 1. علیرضا مردانی

  کتابی زیبا و پر معنا. ممنون از خانم زمانی برای قلم بسیار زیبا و کتابی با ارزشهای واقعی. پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را مطالعه کنید.

 2. نیما

  داستانی بسیار زیبا پر از آموزه های با ارزش. حتما بخوانید.

 3. فاطمه رسولی

  بسیار زیبا. ممنون از خانم زمانی و نشر نیماژ.

 4. سید جواد دهنوی

  خیلی عالی. منتظر اثر بعدی خانم زمانی هستم.

 5. سحر پناهی

  اثری ارزشمند. مشخص است نویسنده زحمتی‌بسیار کشیده. امیدوارم از چنین نویسندگانی حمایت بیشتر شود. با تشکر. سحر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری