حالا دیگر بخواب

۱۶,۰۰۰ تومان

«حالا دیگر بخواب» اثر «آلاله سلیمانی» در مورد خانواده‌های بچه‌های سندروم‌داون است. این کتاب که چهارمین کتاب این نویسنده است، تجربه‌ی زیست‌شناختی ایشان به‌عنوان یک کار درمانگر و نتیجه‌ی هفده سال کار با بچه‌های استثنایی و سندروم‌داون است. این رمان، داستان زندگی بیتا را روایت می‌کند. زن جوانی که حافظه‌ی خود را از دست داده و در پی آن پنج سال از زندگی‌اش را به دست فراموشی سپرده است. در حال حاضر دانشجوست و با بابک نامزد است. به مرور زمان با چند صحنه خاطرات و چیزهایی از گذشته‌ برایش تداعی می‌شود؛ به یاد می‌آورد که مادر یک بچه‌ی سندروم‌داون بوده و در حال حاضر نه خبری از بچه‌اش دارد و نه زندگی گذشته‌اش…
این داستان یکی از هزار عکس‌العمل متفاوت یک خانواده در مواجه شدن با تولد یک بچه‌ی سندروم‌داون است و اتفاقاتی که بالطبع به دنبال آن می‌افتد. این رمان مردم، جامعه و خانواده‌های این‌چنینی را در برخورد با این بچه‌ها به چالش می‌کشد.

برشی از کتاب:

حس لعنتی این‌بار تا گلویم بالا آمد و آن‌جا گره خورد و در تمام صورت و چشم‌هایم پخش شد. بلند شدم و رفتم با یک لیوان آب گره‌ی گلوم را قورت دادم. پرده‌های صاف و تمیز از خانه‌تکانی را کنار زدم و پنجره‌ی آشپزخانه را که بوی شیشه‌شوی می‌داد باز کردم. سوز ملس آخرهای سال را در چشم‌های نمناکم احساس کردم. همانی که یک گرمایی هم لابه‌لاش می‌پیچد و هویت اسفند است. همانی که حال و هوای شب عید توش موج می‌زند و خیلی وقت‌ها، شاید خیلی قبل‌ترها البته، فقط همین که می‌رفتی توی خیابان و در این هوا قدم می‌زدی حالت خوب می‌شد و فکر نکنم حال من حالاحالاها با این چیزها خوب بشود. به درخت‌های کنار جوی نگاه کردم. روی نوک جوانه‌زده‌شان دنبال لانه‌های کلاغ گشتم. صدای سازمبارک‌هایی که صورت‌هاشان را سیاه می‌کردند و می‌رقصیدند و از مردم پول می‌گرفتند، به گوشم نشست. زندگی همین سوزها و سازهاست که هر دم هرجوری بخواهد می‌وزد و می‌نوازد.

#آلاله سلیمانی
#حالا دیگر بخواب

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “حالا دیگر بخواب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری