آن‌ها به اسب‌ها شلیک می‌کنند

(دیدگاه کاربر 1)

۱۴,۰۰۰ تومان

هوراس مک‌کوی به سال ۱۸۹۷ در ایالت تنسی آمریکا به دنیا آمد و در دسامبر ۱۹۵۵ در بورلی هیل، محله‌ی مشهور شهر لوس‌آنجلس، در سن پنجاه و هشت سالگی، به مرض قلبی درگذشت.
آن‌ها به اسب‌ها شلیک می‌کنند غم نامه‌ی فرد درمانده‌ای است تسلیم وضعیات اجتماعی، که به شیوه‌ی خود فرد درمانده‌ی دیگری را نجات می‌دهد. گیرم با مرگ‌.
از این کتاب به سال ۱۹۷۰، فیلمی به کارگردانی سیدنی پولاک و با شرکت جین فوندا (در نقش گلوریا) مایکل سارازین (رابرت) گیگ یانگ (راکی) تهیه شده که در ایران نیز به نمایش در آمده است.

برشی از کتاب:
گلوریا گفت: «من از همه‏‌ی این کارها بیزارم. از همه‏‌ی هنرپیشه‏‌ها بیزارم. از این‌که یک‌ریز یک کار را تکرار کنیم بیزارم.» گفتم: «پاره‌ای وقت‏ها از آشنایی با تو پشیمان می‏‌شوم. حقیقتش این است که من هم از حرف‏‌های یک‌جور و یکنواخت کسل می‏‌شوم. پیش از آشنایی با تو نمی‏‌دانستم معاشرت با آدم‏‌های سیاه‏دل چه مزه‌ای دارد.» همراه جفت‏‌های دیگر، پشت خط شروع مسابقه جمع شدیم. گلوریا گفت: «از زندگی خسته‏‌ام، از مرگ می‏‌هراسم.» جمز بیتس که حرف گلوریا را شنیده بود طعنه زد: «احسنت، تکه‏‌ی خوبی است برای آواز. می‏‌توانی یک ترانه بسازی درباره‏‌ی کاکا سیاه پیری که در یک حوضچه کار می‏کند، که از زندگی خسته شده و از مرگ هم می‏‌ترسد. سیاهه مثلاً عدل‏‌های پنبه را به دوش می‏‌کشد و درباره‏‌ی رود می‏‌سی‏‌سی‏‌پی تصنیف می‏‌خواند. خوب توجه کن، یک اسم مناسب هم روی ترانه‌ات بگذار. مثلاً پیرمرد رودخانه.»
.

1 دیدگاه برای آن‌ها به اسب‌ها شلیک می‌کنند

  1. emily

    کتاب را نخواندم اما فیلم را دیدم فوق العاده بود گلوریا افکار نهیلیستی داره به خدا اعتقادی نداره تاسف اوره امریکا مدینه فاضله نیست در داستان آنها به اسب ها شلیک می کنند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ناحیه کاربری